lub
Zadzwoń do nas

502 755 560

Likwidacja szkody

W przypadku szkody przypominamy o jej niezwłocznym zgłoszeniu do zakładu ubezpieczeń (najlepiej telefonicznie lub poprzez e-mail).

Poniżej udostępniamy naszym Klientom informację gdzie zgłosić szkodę. Należy pamiętac iż oprócz wypełnionego druku do likwidacji szkody niezbędne będą następujące dokumenty:

  • Dowód rejestracyjny (z ważnym badaniem technicznym)
  • Prawo jazdy kierującego
  • Dowód tożsamości zgłaszającego
  • Polisa
  • Oświadczenie sprawcy (w przypadku szkody z OC)

Wzory wszystkich dokumentów niezbędnych w likwidacji szkody udostępniamy Państwu tutaj.

Z jakiej polisy będzie likwidowana szkoda?

Zgłoszenie szkody z OC sprawcy

W przypadku szkody z OC sprawcy należy wspólnie z nim dokładnie wypełnić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym a następnie zgłosic ją w Towarzystwie Ubezpieczeniowym w którym sprawca zawarł ubezpieczenie OC. W przypadku gdyby sprawca nie przyznawał się do winy należy na miejsce zdarzenia wezwać Policję.
W którym z towarzystw sprawca ma zawarte ubezpieczenie OC?
Allianz, Benefia, Compensa, Concordia, HDI, Interrisk, PZM TU, PZU, Uniqa, Warta, Hestia, MTU, Proama, Link4, Gothaer, Generali, Liberty Direct

Zanim zgłosisz szkodę ubezpieczycielowi zapoznaj się z naszym działem FAQ.

Zgłoszenie szkody z AC

W którym towarzystwie zawarto ubezpieczenie AC?
Allianz, Benefia, Compensa, Concordia, HDI, Interrisk, PZM TU, PZU, Uniqa,Warta, Hestia, MTU, Proama, Link4, Gothaer, Generali, Liberty Direct

Zanim zgłosisz szkodę ubezpieczycielowi zapoznaj się z naszym działem FAQ.

Zgłoszenie szkody z AC - kradzież

W przypadku kradzieży pojazdu, należy ów fakt zgłosić niezwłocznie na Policję a następnie, w ciągu dnia roboczego do ubezpieczyciela z którym zawarli Państwo ubezpieczenie AC.

Zanim zgłosisz szkodę ubezpieczycielowi zapoznaj się z naszym działem FAQ.

Inne

W przypadku szkody z innych ryzyk niż komunikacyjne prosimy o kontakt z nami, poinformujemy Państwa gdzie zgłosic szkodę i wysłac niezbędną dokumentację.